Dovolená na horáchDovolená strávená na horách bývá u nás oblíbená hlavně v zimních a jarních měsících a to především v době, kdy mají děti jarní prázdniny. Mnoho lidí ale tráví dovolenou na horách i v období vánočních prázdnin nebo okolo Silvestra. Dovolená na horách ale nemusí být jen ve znamení lyžování a snowboardu – spousta lidí jezdí na hory i v letních měsících a před pobytem u moře dávají přednost např. vysokohorské turistice. Z českých hor patří k těm nejnavštěvovanějším např. Krkonoše nebo Jeseníky, ze zahraničních jsou pak oblíbené zejména Alpy nebo Vysoké Tatry.

Dovolená last minute a first minute

Pod označením last minute se skrývá jeden z nejoblíbenějších typů zájezdů. Jedná se o dovolené, které cestovní kanceláře nabízejí s výraznou slevou a zpravidla krátce před jejich začátkem. Výhodou je tak především nízká cena, naopak mínusem je např. menší výběr nebo omezený počet míst. Pravým opakem last minute zájezdů jsou tzv. first minute. V tomto případě se naopak jedná o dovolené, které si klienti kupují s velkým časovým předstihem. Plusem je opět příznivá cena a oproti last minute i mnohem větší výběr. I díky first minute tak můžeme za dovolenou výrazně ušetřit oproti běžné ceně. Ve srovnání s klasickými nabídkami bývají u first minute také nižší zálohy.

Na kterých internetových stránkách se dá koupit dovolená?

Specializovaných internetových portálů, které se zaměřují na nabídky dovolených, je už dnes velké množství. Které z nich patří k těm největším, na které se vyplatí podívat, když plánujeme svoji dovolenou?

-dovolena.cz – jeden z nejoblíbenějších portálů zaměřených na dovolenou se snadno zapamatovatelnou doménou. Stránky dovolená.cz patří pod společnost Student Agency, která je u nás známá hlavně díky oblíbeným žlutým autobusům a vlakům, nabízejícím vysoký komfort a kvalitní služby za nízké ceny. Na portálu dovolená.cz najdeme nejširší nabídku zájezdů od českých, ale i německých cestovních kanceláří. Pokud tedy ještě nejsme rozhodnutí jak bude naše příští dovolená vypadat a s jakou cestovkou pojedeme, stránky dovolená.cz  nám pomohou najít ten správný zájezd. Můžeme si zde vybrat nejen z leteckých a autobusových zájezdů, ale i cesty po vlastní ose, first minute dovolené, eurovíkendy, wellness a mnoho dalších.

-zajezdy.cz – další velký internetový portál, jehož hlavním tématem je dovolená. Nalezneme zde zájezdy od cestovních kanceláří nejen z České republiky, ale i z Německa a Rakouska – vybrat si tak můžeme ze skutečně pestré nabídky. Výhodou je mimo jiné garance stejné ceny jako v případě nákupu u samotné cestovní kanceláře, pojištění stornovacích poplatků jako dárek nebo skutečnost, že portál spolupracuje pouze s kancelářemi, které jsou pojištěny proti úpadku. Naopak nevýhodou je poměrně zastaralé grafické zpracování stránek.

-dovolena.idnes.cz – tyto stránky patří pod velký český portál iDnes a poskytují maximum informací pro každého, kdo si chce vybrat svoji dovolenou. Kromě vyhledávače zájezdů je zde také velký adresář cestovních kanceláří, rubrika Delegát radí se zajímavými články nebo soutěže o atraktivní ceny. Zajímavou funkcí je možnost sestavit si dovolenou na míru přesně podle našich požadavků.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!