Dovolená v zahraničních zemíchDovolená v zahraničí bývá častější zejména v letních měsících, kdy většina lidí cestuje k moři a tak si vybírají destinace jako např. Chorvatsko, Egypt, Itálie, Tunisko atd. U zimní dovolené pak častěji lidé cestují na hory a tak kromě Slovenska patří k nejčastějším cílům hlavně alpské země, tedy např. Rakousko nebo Německo. V posledních letech si mnoho Čechů čím dál častěji vybírá pro svoji dovolenou exotické země a vzdálená místa a cestovní kanceláře tak nabízejí zájezdy na všechny kontinenty. Výjimkou nejsou např. poznávací zájezdy do zemí jako je Severní Korea, které vyžadují kromě dostatku peněz také hodně odvahy.

Dovolená u moře

Dovolená u moře je asi nejoblíbenějším typem dovolené, kterou každoročně vyhledávají např. rodiny s dětmi, ale i páry nebo jednotlivci. Protože u nás v ČR nemáme moře, musíme za tímto účelem cestovat do jiných zemí a tak se české cestovní kanceláře zaměřují především na pobyty u moře. Dovolená u moře je oblíbená hlavně u dětí, ale preferují ji i dospělí a také senioři.

Dovolená v Chorvatsku

Nejčastějším a už tradičním cílem obrovského množství lidí z České republiky bývá zvláště v letních měsících Chorvatsko. Dovolená v Chorvatsku je každoročně jednou z nejvyhledávanějších a tak zájezdy do této evropské země nalezneme u většiny cestovních kanceláří. Některé z nich se pak na Chorvatsko přímo specializují – patří mezi ně např. cestovní kancelář Croatia travel, Cílka, Aquarius Adriatic, Andante, Adria Sun a mnoho dalších. Měnou, kterou se v této zemi platí, je chorvatská kuna a úřední jazyk je chorvatština. Na mnoha místech se ale domluvíme i česky. K oblíbeným chorvatským destinacím patří např. Dalmácie, ostrovy Makarská, Hvar a mnoho dalších.

Dovolená v Itálii

Další evropskou zemí, kde Češi s oblibou tráví svoji dovolenou, je Itálie. Tato země na jihu Evropy, kterou obklopuje moře, je atraktivní nejen díky své poloze, ale i kvůli vyhlášené kuchyni. Italská jídla patří k nejoblíbenějším na světě a tak je pro mnoho lidí dovolená v Itálii i ve znamení kvalitní gastronomie. Kromě přímořských letovisek patří k nejnavštěvovanějším místům Itálie také hlavní město Řím, dále Benátky, Neapol a další velká města. V Itálii se platí eurem a úředním jazykem je v této zemi italština.

Dovolená ve Španělsku

Mezi nejoblíbenější cíle českých turistů patří také Španělsko. V rámci Španělska si můžeme vybrat z mnoha atraktivních destinací, jako je např. Mallorca, Tenerife, Gran Canaria, Almeria a řada dalších. Vždy nás v této zemi čekají krásné pláže a čisté moře, za kterým létají turisté z celého světa. Pokud jde o počasí, tak nejteplejší podnebí je v jižní a východní části země. Ve Španělsku se stejně jako v mnoha dalších evropských zemích platí eurem a úředním jazykem je zde španělština.

Dovolená v Egyptě

K oblíbeným místům, kam létáme na dovolenou, můžeme zařadit také Egypt. Velkou výhodou této země je to, že leží v subtropickém podnebném pásu a tak jsou zde po celý rok velmi vysoké teploty. Dovolená v Egyptě je tak vhodná nejen v letních měsících, ale i v období, kdy je u nás zima. Z konkrétních letovisek si pak Češi oblíbili zejména Hurghadu, dále pak např. Sharm el Shikh nebo Luxor. Co se týká měny, tak v Egyptě se platí egyptskou librou a hlavním jazykem je zde arabština.

Dovolená v Thajsku

Kromě evropských destinací v posledních letech čím dál více Čechů dává přednost vzdálenějším a exotičtějším zemím. Mezi ty nejpopulárnější v posledních letech patří zejména Thajsko. Dovolená v Thajsku rozhodně nepatří mezi levné záležitosti, ale pro ty, kteří ji absolvují se jedná o velký zážitek. Thajsko patří mezi nejkrásnější země světa a jeho návštěvu lze rozhodně doporučit.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!