Last minute zájezdy a jejich protipólPravým opakem last minute zájezdů jsou tzv. first minute zájezdy. Na rozdíl od last minute zájezdů, které si vybíráme až na poslední chvíli, resp. krátce před zahájením pobytu, first minute zájezdy jsou takové, jež si rezervujeme s velkým časovým předstihem. Jejich předností jsou opět hlavně nižší ceny – pokud si takovýto zájezd koupíme dostatečně brzy, můžeme ušetřit značnou část z běžné ceny zájezdu. First minute zájezdy jsou vhodné především tehdy, když přesně víme, kam chceme na dovolenou jet a zároveň přesně víme, kdy budeme mít možnost odcestovat. Velkým plusem je také široký výběr – u first minute máme podstatně širší nabídku a mnohem více možností než u běžných nebo last minute zájezdů. Na rozdíl od last minute je zde také snadnější zarezervovat si dovolenou pro větší skupiny a poslední výhodou jsou nižší zálohy, které je nutné uhradit.

Jak vybírat mezi last minute zájezdy?

Nabídka last minute zájezdů od českých, případně zahraničních cestovních kanceláří je velmi rozsáhlá a tak není jednoduché se v takovém množství zorientovat. Výběr zájezdu bychom však rozhodně neměli podcenit a to zvláště tehdy, když cestujeme s celou rodinou nebo se jedná o dražší zájezd. Vždy je třeba si důkladně přečíst všechny informace o vybraném zájezdu a informovat se o všech podrobnostech, abychom pak nebyli zklamaní, že zájezd neodpovídá našim požadavkům. Hodně důležitý je také samotný výběr cestovní kanceláře. Pokud chceme mít opravdu 100% jistotu, měli bychom si nejdříve cestovní kancelář prověřit a zjistit si, jestli se jedná o důvěryhodnou a spolehlivou společnost. U největších hráčů na trhu jako je např. Čedok, Fischer nebo Exim tours můžeme být klidní, nicméně cestovních kanceláří nebo cestovních agentur je na českém trhu obrovské množství a často se z médií dozvídáme, že nějaká z nich zkrachovala. Proto je lepší vybrat si takovou, u které máme jistotu, že vše proběhne v pořádku.  Co se týká výběru samotné destinace, ubytování a dopravy, je třeba zvážit naše priority a pečlivě si vše promyslet. Např. u ubytování je dobré si zjistit co nejvíce informací o hotelu a přečíst si také recenze lidí, kteří už v daném zařízení v minulosti byli. Pokud jde o dopravu, tam je třeba si rozmyslet, jestli je např. cesta autobusem to pravé, když letenky už často stojí stejné nebo menší peníze a hlavně je to nesrovnatelně pohodlnější a komfortnější způsob. Strávit třeba celý den v autobuse není nic příjemného a navíc myslet celou dovolenou na to, že nás pak čeká stejně dlouhá cesta zpět také není zrovna ideální.

Portál počasí iDnes je velice populární.Last minute zájezdy od Čedoku

Cestovní kancelář Čedok je historicky nejstarší cestovní kanceláří na našem území – působí zde už od roku 1920. Vybrat si u ní můžeme z velmi pestré nabídky last minute zájezdů a to nejen do zahraničních zemí, ale i v rámci České republiky. V sekci last minute má Čedok širokou nabídku jak pobytových, tak poznávacích zájezdů a nechybějí ani oblíbené wellness pobyty, plavby na výletních lodích nebo speciální programy určené pro seniory. Kompletní a aktuální nabídku všech last minute zájezdů od Čedoku nalezneme na jeho internetových stránkách na adrese www.cedok.cz.

Last minute zájezdy od CK Fischer

Další velkou a známou cestovní kanceláří v České republice je CK Fischer. Ani v její nabídce pochopitelně nemohou chybět oblíbené last minute zájezdy. Mezi nimi najdeme populární destinace jako je Řecko, Bulharsko, Egypt nebo Španělsko, ale také exotické lokality jako třeba Spojené arabské emiráty, Mexiko, Keňa nebo Mauricius. Nechybějí ani mimořádně výhodné super last minute zájezdy a pro ty, co dávají přednost památkám a historii jsou určené poznávací last minute zájezdy po velkých evropských městech. Celou nabídku zájezdů a bližší informace najdeme na webových stránkách CK Fischer pod odkazem www.fischer.cz.

Last minute zájezdy od Exim tours

Exim tours je aktuálně největší cestovní kanceláří na českém trhu. Působí zde už od roku 1993 a od té doby si získala mnoho spokojených klientů, kterých už bylo více než milion. Ani v její nabídce tak logicky nemohou chybět vyhledávané last minute zájezdy. Vybrat si můžeme z necelých dvou desítek zemí, mezi kterými jsou oblíbené lokace jako je Chorvatsko, Itálie nebo Španělsko, exotické země jako např. Kapverdské ostrovy, Maroko či Senegal, ale i sousední země včetně Slovenska. Celkově nabízí Exim tours několik desítek tisíc různých zájezdů, od nejoblíbenějších pobytových přes poznávací až po eurovíkendy v italském Římě. Vybrat si můžeme přímo na internetových stránkách Exim tours, které mají adresu www.eximtours.cz.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!