Zájezdy cestovních kanceláříPokud víme kam chceme jet, ale nejsme pevně rozhodnutí pro konkrétní cestovní kancelář, jsou pro nás vhodné výše zmíněné webové portály. Pokud však máme vybranou některou z cestovních kanceláří a chceme odletět nebo odjet pouze s ní, můžeme si konkrétní zájezd last minute vybrat přímo na jejích internetových stránkách. Všechny velké cestovní kanceláře mají pravidelně aktualizované webové stránky s aktuální nabídkou last minute zájezdů, ze kterých si můžeme vybrat z pohodlí našeho domova.

IDOS autobusy od firmy Mafra jsou velice přesné a spolehlivé.

Last minute zájezdy v tištěných katalozích

Dalším místem, kde můžeme najít nabídku last minute zájezdů do různých destinací, jsou tištěné katalogy. Dříve byly katalogy mnohem populárnější a většina lidí si svoji dovolenou vybírala právě na základě nabídky z těchto katalogů. Dnes, kdy už je internetové připojení naprostým standardem, už tištěné katalogy nejsou tolik používané, nicméně stále se s nimi ještě můžeme setkat a např. lidé, kteří doma internetové připojení nemají, jim stále dávají přednost. Katalogy zájezdů vydávají především velké cestovní kanceláře, jako např. Čedok, Fischer nebo Exim Tours, ale běžně můžeme narazit i na katalogy malých cestovních kanceláří nebo cestovních agentur. Kompletní a vždy aktuální nabídku včetně všech podrobných informací ale nalezneme pouze na internetových stránkách, kde si v případě zájmu můžeme dovolenou i rovnou zarezervovat.Last minute zájezdy v novinách a časopisech

Velmi často se objevují reklamy na last minute zájezdy v různých novinách a časopisech. Především velké cestovní kanceláře tak inzerují svoji nabídku a upozorňují na aktuální last minute zájezdy, na které je velká sleva, nebo které jsou do atraktivních lokalit. Kromě tištěných periodik se reklamy na last minute zájezdy objevují i v televizních pořadech, případně v rádiích a samozřejmě velmi časté jsou reklamy na internetových stránkách.

Nejoblíbenější last minute zájezdy

Které last minute zájezdy patří u Čechů k těm nejoblíbenějším? Podle čeho si Češi last minute zájezdy vybírají? Už tradičně patří k nejoblíbenějším destinacím zejména Chorvatsko, kde každoročně tráví svoji letní dovolenou obrovské množství českých turistů. Zájezdy last minute do Chorvatska jsou tak jedny z nejčastějších, které cestovní kanceláře inzerují. Mezi další vyhledávané destinace patří např. Španělsko, Itálie, Egypt, Tunisko nebo Bulharsko. Oblíbené jsou zejména last minute zájezdy k moři, ale v zimním období dává hodně lidí přednost last minute zájezdům na hory (např. do Alp nebo do Vysokých Tater).

Super last minute zájezdy

Speciální podkategorií last minute zájezdů jsou tzv. super last minute zájezdy. V tomto případě se jedná o zájezdy, u kterých zbývá do jejich začátku velmi krátká doba, např. jen týden nebo ještě méně. Často se dají koupit i pouhých několik hodin před odletem. Super last minute zájezdy jsou navíc velmi výhodné a jejich největší předností jsou velmi nízké ceny. Kromě označení super last minute se někdy používají také termíny extra last minute nebo ultra last minute – ve všech případech se však jedná o to samé.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!